Zoeken binnen websites kennispartners »

14 mei 2009

HR++ glas

De in het Bouwbesluit gestelde eis aan ramen is een warmtedoorgangscoëfficiënt U < 4,2 W/m²K (oftewel minder dan een factor 4,2 warmteverlies per m2 glas bij 1 graad Kelvin temperatuurverschil tussen binnen en buiten). Dat betekent dat je per definitie moet kiezen voor dubbelglas (U-waarde ca. 3 W/m2K), maar liefst voor beter isolerende glassoorten (U-waarde tussen 1,0 en 1,6 W/m2K).
Kiezen voor een beter isolerende glassoort heeft een sterk effect op het EPC, omdat je daarmee het slechtst isolerende deel van de gebouwschil aanpakt.
Let wel: het kozijn kan meer warmte doorlaten dan het glas zelf en daarmee de U-waarde van het hele raam doen stijgen.

De meerkosten van HR+ of HR++ glas zijn inmiddels te verwaarlozen, terwijl het effect op de EPC heel groot is. Logisch dus dat tegenwoordig HR+ of HR++ glas de standaard is bij nieuwbouwprojecten.

Projectvoorbeeld Rabobank Westland, de Lier (toepassing van HR++ en driedubbelglas).
Websitepagina Warmtedoorgang ramen op www.senternovem.nl/epn/

Terug naar het overzicht